Junta Local Fallera de Torrent revela les nominacions del Concurs de Teatre Faller

Dijous, 05 Desembre 2019 15:07 Escrit per  Publicat en Torrent-VAL Vist 232 vegades

La Junta Local Fallera de Torrent ha publicat el nom dels nominats i nominades en el concurs de teatre faller, tant en la modalitat d'obra llarga com en la tala. Durant les últimes setmanes, les comissions falleres de Torrent han pujat a escena representant diferents obres teatrals que han sigut seguides per un jurat que les ha qualificades. En total han sigut 9 falles les participants en la secció d'obres llargues, i 15 en la tala.

 

El nom dels premiats i premiades de l'edició d'enguany es coneixerà en la Gala de la Cultura, que tindrà lloc el divendres 13 a les 22 h en l'Auditori, on se citarà tothom faller per a acompanyar als i les protagonistes.

 

Nominacions Concurs de Teatre modalitat obra llarga:

NOMINATS A MILLOR ACTOR

Fco Gabriel Robles Robles, de la falla Ángel del Alcázar

Josep Meseguer Mas, de la falla Antoni Pardo

Vicent Burguera Fernández, de la falla Avinguda

 

NOMINADES A MILLOR ACTRIU

Mª Dolores Vigo Pichardo, de la falla Ángel del Alcázar

Carla Carratalá Climent, de la falla cronista Vicent Beguer Esteve

Mª Dolores Contreras Magaña, de la falla Antoni Pardo

 

NOMINATS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Rafa Martínez García, de la falla Cronista Vicent Beguer Esteve

David Salzedo Herrero, de la falla Antoni Pardo

Jose Antonio Vida Fuentes, de la falla Zaragoza-Parc Central

 

NOMINADES A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Lola Mena Pardo, de la falla Cronista Vicent Beguer Esteve

Sandra Fas Mompó, de la falla Antoni Pardo

Trini Vilata Ortí, de la falla Avinguda

 

NOMINATS A MILLOR DIRECCIÓ

Maite Medina Bartual, de la falla Cronista Vicent Beguer Esteve

Ernesto Ruiz Cotillas, de la falla Antoni Pardo

Miguel Ángel Gascón Rocha, de la falla Avinguda

 

NOMINATS A MILLOR ESCENOGRAFIA

Falla Cronista Vicent Beguer Esteve

Falla Antoni Pardo

Falla Ramón y Cajal

 

Nominaciones Concurso de Teatro modalidad obra corta: 

NOMINATS A MILLOR ACTOR

Mario Navarro Marqués, de la falla Carrer Benemérita

Antonio Vilanova Aguirre, de la falla Cronista Vicent Beguer Esteve

Javier Yago Corcoles, de la falla Avinguda

 

NOMINADES A MILLOR ACTRIU

Esther Puig Navarro, de la falla SedavÍ

Mª Dolores Martínez vicent, de la falla de la Plaça

Carmen Sirvent Garrigues, de la falla Avinguda

 

NOMINATS A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

Juan Carlos Cervera Carratalá, de la falla Plaça Sant Roc

Alfred Costa Sabater, de la falla Ramón y Cajal

Fernando Pérez Villa, de la falla cronista Vicent Beguer E.

 

NOMINADES A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

Amparo Calabuig Conejeros, de la falla Plaça Sant Roc

Isabel Díaz Patiño, de la falla de la Plaça

Sara Garrigues Royo, de la falla Avinguda

 

NOMINATS A MILLOR DIRECCIÓ

Eva Fernández Moral, de la falla Sedaví

Fernando Pérez Villa, de la falla Cronista Vicent Beguer E.

Ximo Hernández Marín, de la falla Avinguda

 

NOMINATS A MILLOR ESCENOGRAFIA

Falla Cronista Vicent Beguer Esteve

Falla Avinguda

Falla Antoni Pardo

 

 

Informa Nou Horta. Torrent

 

Modificat el Dijous, 05 Desembre 2019 15:11

Deixa un comentari

Assegura't d'omplir la informació requerida marcada amb (*) . No està permés el codi HTML. La teua adreça de correu NO serà publicada.