ACST llança una campanya d'estalvi energètic per al comerç de Torrent

Divendres, 19 Febrer 2021 10:44 Escrit per  ACST Publicat en Comerç Vist 474 vegades
Valora la notícia
(0 vots)

L'activitat en ACST. Associació de Comerciants i Serveis de Torrent no cessa. L'associació professional de referència a la nostra ciutat, que compta amb més de 300 empreses associades dels sectors comercie, serveis i hostaleria, segueix al peu del canó, en temps de pandèmia, informant sobre les diferents mesures anticovid que afecten el comerç local i ajudant en la gestió de les noves ajudes (i línies de finançament), que estan sent anunciades en les últimes setmanes.

 

Més enllà d'aquesta labor informativa, sempre avalada per la pertinença d'ACST a CONFECOMERÇ (Confederació de Comerç, Serveis i Autònoms de la Comunitat Valenciana) i la CEC (Confederació Espanyola de Comerç), l'entitat *torrentina continua treballant en el desenvolupament de campanyes i oferta de serveis que redunden en la potenciació de les seues empreses associades.

 

En aquest sentit, i davant la notable pujada de la factura elèctrica que hem viscut amb l'arribada de 2021, ACST s'ha posat en marxa amb l'objectiu que els seus comerços i empreses associades puguen accedir, de forma totalment gratuïta, a un servei d'assessorament energètic que repercutisca directament en l'estalvi de costos del “dia a dia” dels negocis associats.

 

Segons Iván Valls, Director de l¡ACST, “...La nostra entitat, com a associació empresarial oficialment reconeguda per conselleria, pot signar convenis exclusius (financers, en telecomunicacions, etc.) que oferisquen als nostres associats descomptes exclusius en despeses corrents dels seus negocis. En aquest sentit, en temps de pandèmia i pèrdues de facturació per als nostres socis, no podíem quedar-nos parats davant la pujada elèctrica de preus i ens hem posat en marxa per a signar diferents convenis, amb diverses de les elèctriques més importants del país, perquè els nostres socis, que així ho sol·liciten, puguen estalviar en la seua factura elèctrica...”

 

El mètode és molt senzill. Els comerços i empreses interessats tan sols hauran de contactar amb ACST a través del telèfon 616832711 (o escrivint a Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.), i podran accedir gratuïtament a un estudi del consum elèctric que estan realitzant en els seus negocis. Una vegada realitzat l'estudi de consum i estudiat l'import pagat en les factures, sense cap compromís, podran accedir a ofertes exclusives, com a socis de l'entitat, a través de diverses empreses elèctriques podent triar aquella que més se cenyisca a les necessitats del seu negoci.

 

Una nova iniciativa, com totes les que desenvolupa ACST, que se suma als diferents convenis exclusius que l'associació ofereix als seus associats i que poden ser consultats en el següent enllaç:

 

https://acst.es/servicios/convenios-exclusivos/

www.facebook.com/ACSTorrent

www.twitter.com/ACSTorrent

www.instagram.com/acst_comercio_de_torrent

www.acst.es

Modificat el Divendres, 19 Febrer 2021 10:45