Aquest estiu, ACST i Beta Formació ofereixen cursos en línia gratuïts als comerciants de Torrent

Dijous, 15 Juliol 2021 18:28 Escrit per  ACST Publicat en Comerç Vist 599 vegades
Valora la notícia
(0 vots)

Aquest estiu de 2021 l'activitat en ACST. Associació de Comerciants i Serveis de Torrent gira entorn de continuar formant als comerciants, i empreses de serveis torrentins, amb l'objectiu d'oferir-los eines d'utilitat per a ajudar-los a ser més competitius en un marc actual de pandèmia que ha canviat, en gran manera, molts dels hàbits de compra dels ciutadans.

 

Després d'un primer curs, presencial, oferit per les famoses formadores Fotolateras i en el qual els comerciants de la nostra ciutat van poder conéixer tota classe de trucs per a traure-li el màxim partit a les fotografies dels seus productes publicades en xarxes socials, el mes de juliol (i agost), donarà la possibilitat al teixit empresarial local de poder formar-se en línia, a la carta i amb totes les comoditats, gràcies als cursos que Beta Formació oferirà, a través d'ACST, a tots els comerciants de la nostra ciutat que ho sol·liciten.

 

Per a tal efecte, s'han organitzat un total de tres cursos, especialment dirigits al sector comercie, com són: “Comerç: Atenció al Client i Qualitat del Servei”, “Comptabilitat” i “Nòmines”.

 

Cursos amb una clara vocació pràctica que podran ser realitzats en línia i a la carta tant per part dels propietaris del negoci, com per part dels seus treballadors, en l'horari que més s'ajuste a les seues necessitats. Els cursos tindran un cost totalment gratuït i seran oficialment certificats perquè consten en els currículums dels comerciants.

 

Segons Iván Valls, director de l'ACST: “… Des de l'Associació de Comerciants de Torrent, més enllà dels serveis i campanyes que oferim als nostres associats, sempre hem treballat en l'organització (i col·laboració, com en aquest cas), d'accions formatives útils que repercutisquen en la professionalització de les empreses que formen part de la nostra entitat. En l'actualitat, la pandèmia ha modificat molts dels hàbits de consum dels nostres veïns i, per aquest motiu, la nostra associació treballa diàriament per oferir solucions reals als nostres comerciants perquè puguen oferir els seus productes i serveis als seus clients d'una forma molt més competitiva…”.

 

Els interessats a rebre informació d'aquests cursos, poden posar-se en contacte amb ACST a través del número de telèfon 616832711 o escriure a Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la..

 

La inscripció ja està oberta!

 

Pots sol·licitar informació en Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la. o en el telèfon 616 832 711.

 

#ACST #comerciodetorrent #untorrentdepossibilitats #comerçdeconfiança

Modificat el Dijous, 15 Juliol 2021 18:30